İletişim

Adres / Telefon / E-mail

Adres:

Mağaza:Fatih Mah. Eski pazar cad. (Yürüyüş yolu)  no:109 Bağcılar/İstanbul
İmalat: Fatih Mah. Erik Sk. No:74/1A 34204 Bağcılar/İstanbul
Ofis: Giyimkent sitesi, istanbul ticaret sarayı kat:10 ofis:608 Esenler-istanbul

Telefonlar
İmalat: 0212- 446 08 63
Ofis: 0212- 503 66 00

E-mail
info@ayakkabiimalat.com

 

 

 

İletişim Formu

 

şeker hastalığı konusunda uzman doktorlar

Şeker hastalığı diğer bir adıyla diyabet hastalığı konusunda uzman doktorlar arıyormusunuz.  İstanbul genelinde farklı hastanelerde , farklı doktorlar bulunmakla birlikte,  kendi alanında uzman bir doktora görünmeniz yararıınıza olacaktır.

İstanbul da en iyi diyabet doktoru kim olduğu konusunda bir araştırma yapıyorsanız, doktrorunuzun daha önce iyileştirmiş olduğu hastalara bakmanızda, doktorunuzda referanslarını almanız yerinde olacaktır.

 

 En iyi diyetisyen üsküdar

 

Tip2 diyabet bitkisel tedavisi bitkilsel yada farklı yöntemler ile yapılabilmektedir.

DİYABETTE TANI VE İZLEME

Diyabete işaret eden belirtilerin  herhangi birini taşıyorsanız, doktorunuz durumu netleştirmek için  kan glikozu testi isteyebilir. Herhangi bir diyabet belirtisi bulunmayan kiişiler için bazen kandaki glikoz düzeyin ölçen  düzenli tarama  testleri tavsiye edilebiilr. ADA , tanıyı erken dönemde  koayabilmek ve uzun dönemde  diyabet komlikasyonlarını azaltmak amacıyla 45 ve üzeri  yaşlardaki kişilerin üç yılda bir taramadan geçirilmesini tavsiye ediyor. Fazla kilo yada obezlik, yuksek tansiyon yada etnik kokeni neniyle  diyabet riski yuksek kişilerin 45 yaşından önce de taramadan geçirilmesi öneriliyor.  Daha erken yada daha sık taramayı gerektiren diğer risk farktörüleri arasında  birinci dereceden akrabalarından  diyabet özgeçmişi bulunan , hamileliği sırasında  diyabet  tanısı konan, 4kg dan daha ağır bebek doğuran , hdl kolestrol düzeyi düşük , triglisererid düzeyi yüksek, olan yada prediyabetli kişileri sayabiliriz.

Tarama testlerinde diyabetiniz olduğu anlaşılırsa , doktorunuz düzenli laboratuvar tahlilleri  ve fizik  muayen yoluyla  hastalığın iilerlemesini izlemeye alır.

şeker hastalığı Laboratuvar testleri

Prediyabet ve diyabet tanısı için dört farklı kan tahlili uygulanır.

1.  rastgele plazma glikozu

2. açlık plazma glikozu

3.ağızdan glikoz  tolerans testi

4.hemoglobin a1c testi

Kan şekerinizin yüksek olduğunu gösteren kesin belirtiler yok ise, diyabet tanırsı koyabilmek için bütün testlerin farklı günlerde tekrarlarnasıyla sonuçların doğrulanması gerekir. Diyabet tanısı konursa , kanınızın glikoz kontrolunu izlemek amacıyla  a1c testleri yapmanız gerekecektir.

En iyi diyetisyen beylikdüzü

RASTGELE PLAZMA KAN GLIKOZU TESTİ

Bu tahlil günün herhangi bir saatinde, en son ne zaman yemek yediğinize bakmadan yapılan kan şekeri ölçümüdür.

Bu test genelllikle, sık sık su içmek isteyen, sık sık idrara çıkmak isteyen ve aşırı kilo kaybı görülen kişilere uygulanır.

Bu testte diyabet tanısı ölçütü,  kandaki glikoz düzeyinin 200 mlg / dl  yada üzerin çıkmasıdır.

AÇLIK PLAZMA GLİKOZU TESTİ

AÇLIK kan şekeri testil, çocuklarda, erkeklerde, ve hamile olmayan bayanlarda , diyabet tanısı için en çok tercih edilen testtir.Bu testte gece boyu aç kaldıktan sonra en az saat olmak şartıyla , kandaki glikoz düzeyi ölçülür. en az iki tahlilde açlık kan şekeri 126 mg /dl ve üzeri çıkarsa  diyabet tanısı konur.  100 ile 126 arası prediyabet varlığına işaret eder. Normal  açlık kan şekeri  100 mg/dl altındadır.

AĞIZDAN GLİKOZ TOLERANS TESTİ

Bu test, açlık kan şekeri değerlerimiz normal çıktığı halde , diyabet kuşkusu ortadan kalkmamışsa yapılır. Bu teste gece boyunca aç kaldıktan sonra, 75 gram glikoz içeren tatlı bir sıvı içirilir.İki saat sonra kan şekeri ölçülür iki saatlik normal kan şekeri  140 ml / dl nin altındadır. Bu teste diyabet tanısı koyma ölçütü iki saatlik kan şekeri düzeyinin  200 ml / dl ve üzeri çıkmasıdır. İki saatlik süre sonunda, kan şekeri düzeyi 140- ile 199  arasında çıkarsa  prediyabet tanısı konur.

 

 ogansia şeker hastalığı

ogansia diyabet

tiroid yetmezliği  alerjik astım tedavisi  saç çıkaran sprey   sedefe kesin çözüm   fda onaylı gıda takviyeleri   diş taşı için diş macunu  migren  tip2 diyabet kesin çözüm  sağlıklı yaşamak  zengin olmak  gastritten kurtuldum  vegan kahve parttime pazarlama

 

En iyi diyetisyen Beylikdüzü

parttime pazarlama  ek işi

onemore üye kayıt

Farmasi üyelik kaydı

dietitian istanbul

Nutrition istanbul nutrition

ev tipi portatif infrared sauna

diyetisyen ücretleri istanbul

En iyi diyetisyen istanbul

Diyetisyen Beylikdüzü

Diyetisyen Üsküdar

Diyetisyen ücretleri İstanbul

Kolay kilo verin diyetisyen Beylikdüzü

Ulaşım Haritası

wholesale clothes Turkey


Daha Büyük Görüntüle

 

Bizi  Facebook ta BEGEN in,
Yeni modellerimizi ilk siz görün,
Yorum yapın, Modellerimiz isteğinize göre şekillensin.

                                                                                 Online Yardım için aşağıdan mesaj gönderebilirsiniz.